• banerek_nowy_krzyzowka.png
 • baner_glowny.png
 • baner_nop_01.01.png
 • baner_nop_01.png
 • baner_nop_02.02.png
 • baner_nop_02.png
 • baner_nop_03.03.png
 • baner_nop_03.png
 • baner_nop_04.04.png
 • baner_nop_04.png
 • baner_nop_05.05.png
 • baner_nop_05.png
 • baner_nop_06.06.png
 • baner_nop_06.png
 • baner_nop_07.07.png
 • baner_nop_07.png
 • baner_nop_08.08.png
 • baner_nop_08.png
 • baner_nop_09.09.png
 • baner_nop_09.png
 • baner_nop_10.10.png
 • baner_nop_10.png
 • baner_nop_11.11.png
 • baner_nop_11.png
 • baner_nop_12.12.png
 • baner_nop_12.png
 • baner_nop_13.13.png
 • baner_nop_13.png
 • baner_nop_14.14.png
 • baner_nop_14.png

Niepubliczne Przedszkole TPD „Chatka Misia Uszatka”

 Informacje o udziale przedszkolaków w kampanii społecznej NO PROMIL-NO PROBLEM mozna przeczytać m. in. w:
- Gazeta Krakowska - Gazeta Gorlicka - 29 listopada 2016r. "Mówią nie pijanym kierowcom",
- Gazeta Krakowska - Gazeta Gorlicka - 10 listopada 2016r. " Smocza akcja w Chatce Misia Uszatka",
- Kurier Gorlicki - nr 10 /2016r - "Bajka o smoku wawelskim",
- Kurier Gorlicki - nr 11/2016r. - Piłeś? Nie jedź! oraz "Bezpromilowo' w MZSnr 5,
- na stronie internetowej przedszkola (www.tpdchatkamisiauszatka.dlaprzedszkoli.eu,)
- na stronie internetowej www.bliżejprzedszkola.pl,
- na stronie internetowej Komendy Policji w Gorlicach (http://gorlice.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/kierowco-nie-pij-happening-no-p romil-no-problem),
- na stronie internetowej portalu ABC Gorlice - portal i telewizja (http://abcgorlice.pl/index.php/podkategorie-sport-kultura-informacje/kierowc o-nie-pij-happening-no-promil-no-problem) - 27 listopad 2016r.,
- na stronie internetowej Urzędu Miasta Gorlice,
- relacja wideo podczas XXVIII Sesji Rady Miasta Gorlice.
Nopromilowa bajeczka o Jasiu i Małgosi


 2 grudnia 2016r przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola TPD „Chatka Misia Uszatka” wybrały się na „wycieczkę” do lasu z Jasiem i Małgosią. Jest to już ostatnia bajeczka realizowana w przedszklu w tej edycji kampanii.

Przedszkolaki uważnie wysłuchały bajeczki i ładnie odpowiadały na zadane pytania. Maja już dużą wiedzę na ten temat, którą utrwalają na zajęciach z zaproszonymi goścmi: strażakiem, policjantem , pielęgniarką. Przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego. Wiemy jakich zasad musimy przestrzegać, by bezpiecznie dojść do przedszkola i z przedszkola do domu. Wiemy również, że każdy jadąc na rowerze czy motorze musi mieć na głowie kask.

Wszyscy równo wypowiedzieli, że z Pijanym Kierowcą Nie Rozpoczymany Podróży!

Z ust dzieci padały również happeningowe hasła : Piłeś nie jedź, Chcemy bezpiecznie wrócić do domu!

 Agnieszka Kaczmarczyk

 

Kierowco Nie Pij! – Happening No Promil – No Problem

W dniu 24 listopada przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola TPD "Chatka Misia Uszatka" (wraz z Prezes TPD Stanisławą Bąk, dyrektor przedszkola- Agnieszką Kaczmarczyk, nauczycielem, stażystą,  przedstawicielami rodziców  i  uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach wraz z opiekunem p. Anną Grzanką pod  czujnym okiem  Dzielnicowego  Marcina Dziadzio z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach,  Daniela Gazdy ze Straży Miejskiej oraz  Piotra Gajdy – Inspektora Wydziału Oświaty Kultury i Spraw Społecznych UM)  wyruszyły ulicami Osiedla Górnego  na happening No Promil - No Problem.

Już po raz kolejny włączyliśmy się do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to przykład, że edukację związaną z propagowaniem trzeźwości wśród osób prowadzących pojazdy mechaniczne można prowadzić już od najmłodszych lat .  Zaznaczyć tutaj należy, że na szczególne niebezpieczeństwo narażone są dzieci, które mając niewiele do powiedzenia, wsiadają do samochodu z nietrzeźwą, często najbliższą osobą. Zajęcia profilaktyczne przeprowadzone w przedszkolu mają na celu wyrobienie u dzieci krytycznej postawy w stosunku do nieodpowiedzialnych kierowców

Przedszkolaki  po raz drugi uczestniczyły w happeningu , w ramach kampanii społecznej Trzeźwa Małopolska. Dzieci wraz z kadrą przedszkola już od kilku dni przygotowywały się do marszu  dmuchając kampanijne balony, przygotowując kampanijne lizaczki, koszulki z logo kampanii. Pan Inspektor wyposażył również nasze przedszkolaki w gwizdki. Oj, działo sie! Dokładnie o godz. 9.30 spod budynku przedszkola biało - czerwony korowód  wyruszył uliczkami Osiedla Górnego. Było słychać dźwięk gwizdków oraz głośnego wymawiania hasła kampanijnego: Piłeś, nie jedź!  Przedszkolaki z pomocą policjanta wkładały za wycieraczki stojących na parkingu samochodów ulotki kampanijne - listy do kierowców. Udało  się nam   wręczyć taką ulotkę kierowcy autobusu kursowego, który zatrzymał się na przystanku obok, którego przechodziliśmy.

Bardzo ważnym punktem naszego happeningu było spotkanie z Panem Burmistrzem i Radnymi Rady Miasta Gorlice w Ratuszu. Dzisiejszy dzień był ważnym dniem w urzędzie, gdyż  odbywała się sesja Rady Miasta. Przedszkolaki zostały zaproszone do środka.  Kilka ważnych słów na temat kampanii wygłosił Inspektor Wydziału Oświaty Kultury i Spraw Społecznych - p. Pior Gajda. Dzieci wręczyły radnym ulotki kampanijne i baloniki, a pan Burmistrz poczęstował przedszkolaków słodyczami. Na koniec spotkania wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Źródło: Um w Gorlicach

Kierowco Nie Pij! – Happening No Promil – No Problem

 Profilaktyczna bajeczka o Czerwonym Kapturku

23 listopada dzieci z Niepublicznego Przedszkola TPD „Chatka Misia Uszatka” w Gorlicach przeniosły się do malowniczego lasu, gdzie spotkały Czerwonego Kapturka oraz wilka . Tematem zajęć była ODWAGA. Wszyscy uważnie oglądali przedstawioną scenkę oraz głośno wyrażali swoje zdanie na temat zachowania dziewczynki. Wiedzą, że była bardzo odważna, a jej postawa jest godna naśladowania. Dzieci dowiedziały się o tym , że poproszenie osoby dorosłej lub policjanta o pomoc nie jest donoszeniem tylko właściwą postawą , która może drugiej osobie uratować życie lub zdrowie. Przedszkolaki dyskutowały między sobą. Wiedzą, że z pijanym kierowcą nie rozpoczynamy podróży! Możemy sie temu sprzeciwić , poprosić innego dorosłego lub wziąć i schować kluczyki od samochodu.

Agnieszka Kaczmarczyk- dyrektor przedszkola

 

 

 Bajka o Smoku Wawelskim

 Niepubliczne Przedszkole Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Chatka Misia Uszatka” po raz drugi dołączyło do ogólnopolskiej kampanii społecznej No Promil – No Problem .

Zajęcia odbywają się na terenie przedszkola. Wprowadzeniem do cyklu zajęć było zorganizowane spotkanie z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Przypomnieliśmy sobie właściwe postawy ruchu drogowego, numery alarmowe oraz różne sytucje , z którymi przedszkolaki mogą się spotkać. Przedszkolaki mają dużą wiedzę na ten temat , gdyż za nami jest już również spotkanie z panami strażakami z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

 W realizajcji kampanijnych działań pomagają nam zaproponowane scenariusze zajęc i dziś 4 listopada dzieci usłyszały bajeczkę o Smoku Wawelskim . Wraz z małym smokiem Wawelskim odegraliśmy scenkę dramową. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadania o Smoku. Na koniec wszyscy głośno krzykneli , że z pijanym kierowcą nie rozpoczynamy podróży! Przedszkolaki pięknie dopasowały karty historyjki obrazkowej o Smoku i chętnie wypowiadały się na temat właściwego zachowania kierowców podczas np. wyjazdu na rodzinną wycieczkę do Krakowa.

Agnieszka Kaczmarczyk


 

  


22 listopada w Niepublicznym Przedszkolu TPD „Chatka Misia Uszatka” w Gorlicach odbyło się podsumowanie rodzinnego kunkursu plastycznego "No Promil - No Problem" realizowanego w ramach udziału przedszkola w kampanii społecznej Trzeźwa Małopolska. Przedszkole po raz drugi  przyłączyło się do realizaji działań kampanijnych. Rodzice włączyli się do akcji przygotowując ze swoimi dziećmi plakaty. Na konkurs wpłynęło 15 prac. Dyrektor przedszkola przywitała dzieci oraz przedstawicieli Rady Rodziców p.Katarzynę Ducal-Miłkowską oraz p. Ilonę Węgrzyńską. Wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola otrzymały z rąk p. Agnieszki podziękowanie za aktywny udział w realizacji działań kampanijnych (bajeczek, wielu pogadanek, warsztatów, spotkania z policjantem, przygotowań do happeningu  itp.), a 15 dzieci wraz z rodzicami oprócz dyplomu otrzymała piękny Złołty Skarbiec Baśni ufundowany ze środków na profilaktykę alkoholową przez Miasto Gorlice. Serdecznie dziękujęmy za wspaniałe nagrody.  

Wszystkie prace będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Urzędzie Miasta Gorlic

 

 

 


Na  kładce dla pieszych przecinającej główną ulicę Miasta zawisł potężny baner, który ma przypominać kierowcy, że jeżeli jazda samochodem - to tylko na trzeźwo!!!.
Ma on także zwrócić  przechodniom uwagę, że oni też  mają wpływ na swoje bezpieczeństwo - Kiedy zauważysz, że ktoś wsiada za kierownicę w stanie wskazującym na spożycie -
Nie bój  się reagować - bo Życie naszych bliskich jest ważniejsze od chwilowej przyjemności  „promilowego” kierowcy.
 
Motto kampanii 2017 brzmi:
Na drodze – BEZPROMILOWO !!!

czytaj TUTAJ
 

 

Happening zakończył się wizytą dzieci na sesji rady Miasta, gdzie odczytane zostało motto Kampanii - dobrze się złożyło, że akcja przedszkolaków odbyła się w dniu uchwalenia przez Radę Miasta Miejskiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Narkomanii dla Miasta Gorlice na rok 2017.

 

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola TPD Chatka Misia Uszatka wraz z uczennicami Miejskiego Zespołu Szkół Nr 3 i opiekunami, przemaszerowały ulicami przebiegającymi w rejonie przedszkola. Marsz odbył się w asyście Pana policjanta z KPP Gorlice oraz Pana strażnika miejskiego. Dzieci rozdawały ulotki na przystanku autobusowym. Następnie busem przejechaliśmy do Urzędu Miasta Gorlice, gdyż przedszkole jest sporo oddalone od gorlickiego Ratusza. Dzieci wraz z opiekunami, Panią Prezes TPD, panią Kierownik Przedszkola przekazały ulotki dla Radnych i pana Burmistrza. Na zakończenie wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia.

Agnieszka Kaczmarczyk Przedszkole Chatka Misia Usztka, Piotr Gajda UM Gorlice


 

   

 


Kierowco Nie Pij!- happening No Promil - No Problem

W dniu 24 listopada przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola TPD "Chatka Misia Uszatka" / wraz z Prezes TPD Stanisławą Bąk , dyrektor przedszkola- Agnieszką Kaczmarczyk , nauczycielem, stażystą ,  przedstawicielami rodziców  i  uczniów z Zespołu Szkół nr 1

 im I. Łukasiewicza w Gorlicach wraz z opiekunem p. Anną Grzanką pod  czujnym okiem  Dzielnicowego  Marcina Dziadzio z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach ,  Daniela Gazdy ze Straży Miejskiej oraz  Piotra Gajdy - Inspektora Wydziału Oświaty Kultury i Spraw Społecznych UM/  wyruszyły ulicami Osiedla Górnego  na happening No Promil - No Problem. Już po raz kolejny włączyliśmy się do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to przykład, że edukację związaną z propagowaniem trzeźwości wśród osób prowadzących pojazdy mechaniczne można prowadzić już od najmłodszych lat .  Zaznaczyć tutaj należy, że na szczególne niebezpieczeństwo narażone są dzieci, które mając niewiele do powiedzenia, wsiadają do samochodu z nietrzeźwą, często najbliższą osobą. Zajęcia profilaktyczne przeprowadzone w przedszkolu mają na celu wyrobienie u dzieci krytycznej postawy w stosunku do nieodpowiedzialnych kierowców

   Przedszkolaki  po raz drugi uczestniczyły w happeningu , w ramach kampanii społecznej Trzeźwa Małopolska. Dzieci wraz z kadrą przedszkola już od kilku dni przygotowywały sie do marszu  dmuchając kampanijne balony, przygotowując kampanijne lizaczki, koszulki z logo kampanii. Pan Inspektor wyposażył również nasze przedszkolaki w gwizdki. Oj, działo sie! Dokładnie o godz. 9.30 spod budynku przedszkola biało - czerwony korowód  wyruszył uliczkami Osiedla Górnego . Było słychać dźwięk gwizdków oraz głośnego wymawiania hasła kampanijnego: Piłeś, nie jedź!  Przedszkolaki z pomocą policjanta wkładały za wycieraczki stojących na parkingu samochodów ulotki kampanijne - listy do kierowców. Udało  się nam   wręczyć taką ulotkę kierowcy autobusu kursowego, który zatrzymał się na przystanku obok, którego przechodziliśmy.  

 Bardzo ważnym punktem naszego happeningu było spotkanie z Panem Burmistrzem i Radnymi Rady Miasta Gorlice w Ratuszu. Dzisiejszy dzień był ważnym dniem w urzędzie,gdyż  odbywała się sesja Rady Miasta. Przedszkolaki zostały zaproszone do środka.  Kilka ważnych słów na temat kampanii wygłosił Inspektor Wydziału Oświaty Kultury i Spraw Społecznych - p. Pior Gajda. Dzieci wręczyły radnym ulotki kampanijne i baloniki, a pan Burmistrz poczęstował przedszkolaków słodyczami. Na koniec spotkania wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. 

  Dziękujemy bardzo p. Burmistrzowi i Radnym naszego miasta za miłe przyjęcie happeningu  No promil - No Problem w Ratuszu. 

Agnieszka Kaczmarczyk