• banerek_nowy_krzyzowka.png
 • baner_glowny.png
 • baner_nop_01.01.png
 • baner_nop_01.png
 • baner_nop_02.02.png
 • baner_nop_02.png
 • baner_nop_03.03.png
 • baner_nop_03.png
 • baner_nop_04.04.png
 • baner_nop_04.png
 • baner_nop_05.05.png
 • baner_nop_05.png
 • baner_nop_06.06.png
 • baner_nop_06.png
 • baner_nop_07.07.png
 • baner_nop_07.png
 • baner_nop_08.08.png
 • baner_nop_08.png
 • baner_nop_09.09.png
 • baner_nop_09.png
 • baner_nop_10.10.png
 • baner_nop_10.png
 • baner_nop_11.11.png
 • baner_nop_11.png
 • baner_nop_12.12.png
 • baner_nop_12.png
 • baner_nop_13.13.png
 • baner_nop_13.png
 • baner_nop_14.14.png
 • baner_nop_14.png

Gmina Wręczyca Wielka


Dnia 28 X 2016 roku, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Kornela Makuszyńskiego w Kalei odbył się XV Gminny Konkurs Ortograficzny przygotowany przez nauczycieli: Tomasza Krzypkowskiego, Barbarę Barasińską i Edytę Boską, połączony z happeningiem i kontynuacją zeszłorocznej akcji ?No promil - no problem?, której koordynatorką jest pani Dyrektor Mariola Wróbel. Wzięło w nim udział siedem szkół podstawowych z terenu gminy Wręczyca Wielka.Były to szkoły z: Wręczycy Wielkiej, Węglowic, Truskolas, Bieżenia, Kulej, Borowego i Kalei. Łącznie 24 uczestników, wybranych w eliminacjach, które każda szkoła przeprowadzała na swoim terenie. Podzielono ich na dwie kategorie wiekowe - pierwsza to uczniowie klas III - IV, a druga klas V-VI .Punktualnie o godzinie 9.00 do naszej szkoły przybyli sierżanci sztabowi: Bartłomiej Macherzyński oraz Paweł Grzesiak z posterunku we Wręczycy Wielkiej., którzy rozpoczęli pogadankę skierowaną do wszystkich zebranych uczniów naszej szkoły a także uczestników konkursu. Pogadanka dotyczyła ogromnego problemu - nietrzeźwości kierowców i innych użytkowników dróg. Mimo, tego, iż za jazdę po spożyciu alkoholu grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów , a nawet areszt, to takich kierowców jest coraz więcej osób siada za kierownicą po spożyciu alkoholu. Następnie wszyscy zgromadzeni obejrzeli dwa krótkie filmy pt. ?Bezpiecznie poruszamy się po drodze? i ?Ważne telefony alarmowe?. Po filmie wszyscy uczniowie przeszli do klas a prelegenci po przybyciu przedszkolaków i kontynuowali rozmowy o bezpieczeństwie na drogach. W tym czasie uczestnicy konkursu ortograficznego przystąpili do zmagań z ortografią. Przedstawiciele każdej z grup wylosowali dyktanda, które nauczyciele opiekujący się uczestnikami konkursu, podyktowali uczestnikom. Po zakończeniu pisania, uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na poczęstunek i udali się z uczniami naszej szkoły na marsz ulicami Kalei i Szarlejki.
  UKRYJ

            
Dodane: 2016-10-31 20:29:10, przez: Tomasz Krzypkowski

czytaj i oglądaj więcej zdjęć TUTAJ