• banerek_nowy_krzyzowka.png
 • baner_glowny.png
 • baner_nop_01.01.png
 • baner_nop_01.png
 • baner_nop_02.02.png
 • baner_nop_02.png
 • baner_nop_03.03.png
 • baner_nop_03.png
 • baner_nop_04.04.png
 • baner_nop_04.png
 • baner_nop_05.05.png
 • baner_nop_05.png
 • baner_nop_06.06.png
 • baner_nop_06.png
 • baner_nop_07.07.png
 • baner_nop_07.png
 • baner_nop_08.08.png
 • baner_nop_08.png
 • baner_nop_09.09.png
 • baner_nop_09.png
 • baner_nop_10.10.png
 • baner_nop_10.png
 • baner_nop_11.11.png
 • baner_nop_11.png
 • baner_nop_12.12.png
 • baner_nop_12.png
 • baner_nop_13.13.png
 • baner_nop_13.png
 • baner_nop_14.14.png
 • baner_nop_14.png

X edycja kampaniiW roku 2017 zapraszamy do udziału w jubileuszowej,
X edycji kampanii społecznej NO PROMIL - NO PROBLEM

W bieżącym roku kampania jest realizowana bez dotacji zewnętrznych. Gminy, szkoły, organizacje zainteresowane udziałem w kampanijnych działaniach prosimy o kontakt za pośrednictwem e-poczty (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie: 503 328 642; 517 212 084.1.

Dziękujemy za zgłoszenia. Swój akces do X edycji kampanii zgłosiły:

  Gmina Biały Dunajec
Gmina Charsznica
Gmina Jordanów
Gmina Kamienica
Gmina Kamionka Wielka
Gmina Kęty
Gmina Niepołomice
Gmina Olkusz
Gmina Ryglice
Gmina Rzepiennik Strzyżewski
Gmina Skawina
Gmina Szczucin
Gmina Tymbark
Gmina Wiśniowa
Miasto Gorlice
Miasto Grybów
Miasto Jordanów
Miasto Sucha Beskidzka
 
 

 Witamy :-)

 

 

 

 

2.

W związku z licznymi pytaniami uściślamy informację nt. zamówień:

W pakiecie A otrzymują państwo przypisane do pakietu  bazowe materiały edukacyjne  oraz dodatkowo wybierają Państwo dowolne materiały za kwotę 200 zł.

Całość powyższego zamówienia to  320 zł

 

W pakiecie B  otrzymują państwo przypisane do pakietu bazowe materiały edukacyjne

oraz  dodatkowo wybierają Państwo dowolne materiały za kwotę 500 zł.

Całość powyższego zamówienia to  620 zł

 

W pakiecie C  otrzymują państwo przypisane do pakietu bazowe materiały edukacyjne

oraz  dodatkowo wybierają Państwo dowolne materiały za kwotę 1000 zł.

Całość powyższego zamówienia to  1000 zł

 

Pakiet C+ to dowolne materiały wybrane przez Państwa za kwotę powyżej 1000 zł. (zadeklarowaną przez zamówiającego).

Płacicie wtedy Państwo tylko za wybrane  materiały oraz otrzymujecie dodatkowo materiały bazowe  przypisane do dowolnego pakietu,  możecie wybrać  materiały z pakietu  B lub C (może być też A, ale to niekorzystny wybór :-) ).

 

Możecie  Państwo przysłać TYLKO  zgłoszenie, nie zamawiać pakietu,  i brać udział w kampanii w oparciu o zgromadzone w poprzednich latach materiały.

 

Do dyspozycji dla wszystkich będą udostępnione deklaracje i część materiałów - do druku ze strony www. bezpromilowo.pl oraz nasza pomoc merytoryczna.

 

Zapraszamy do X edycji.  

 

Na prośbę  Państwa przedłużamy przyjmowanie zgłoszeń do 30 kwietnia (realizacja ewentualnych zamówień do 30 maja)

 

Poniżej znajdują się:
- druk zgłoszenia Gminy do X edycji kampanii,
- druk zgłoszenia szkoły do X edycji kampanii,
- zestawy materiałów kampanijnych,
- druk zamówienia materiałów kampanijnych.

 

 

   

Zgłoszenie Gminy

   Zgłoszenie szkoły   Zestawy materiałów kampanijnych   Formularz zamówienia
24 kwietnia 2017 r. na terenie Zespołu Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach - "Medyk Gorlice" odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK organizowane przez Zarząd Rejonowy PCK w Gorlicach, Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe i ZJEWM w Gorlicach.

 W trakcie Mistrzostw zapromowano założenia X jubileuszowej edycji Kampanii Społecznej No Promil NO Problem do której przystąpiło Miasto Gorlice. Uczestnicy podpisywali deklaracje odpowiedzialnego świadka /pasażera w których zobowiązali się, że jeżeli będą świadkami sytuacji, w której nietrzeźwy kierowca zechce wsiadać do pojazdu, to podejmą działania, aby powstrzymać go przed jazdą. Zwłaszcza wówczas, gdy kierowcą będzie ktoś bliski w tym dzieci.

Należy zaznaczyć, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest przydatna dla każdego a szczególnie w sytuacji kiedy jesteśmy świadkami wypadku samochodowego czy kolizji w której są poszkodowane osoby. W takiej sytuacji może się znaleźć każdy z nas. Patrona honorowy nad akcja na terenie Miasta Gorlice objął Burmistrz Gorlic Rafał Kukla.
Do wzięcia udziału w zawodach zostały zaproszone drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu miast: Gorlice, Bobowa, Biecz, Grybów i powiatu gorlickiego. Do mistrzostw przystąpiło pięć pięcioosobowych drużyn. Zespoły miały do wykonania cztery zadania praktyczne polegające na udzielaniu pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw stacjach.
Zawodnicy rozpoczęli udział w mistrzostwach od drużynowego rozwiązania testu składającego się z 30 pytań sprawdzających poziom wiedzy teoretycznej z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie uczestnicy zawodów musieli się wykazać umiejętnościami praktycznymi udzielania pierwszej pomocy m. in.: w zakresie pomocy poszkodowanemu bez oznak życia, który znajdował się w pomieszczeniu z zatarasowanymi drzwiami wraz z przytomną osobą "nieumiejącą udzielić pierwszej pomocy, na drugiej stacji ratownicy mieli za zadanie pomóc konserwatorowi, który upadł z wysokości i doznał obrażeń ciała, w trzeciej pozorowanej scence uczestnicy mistrzostw musieli prawidłowo udzielić pomocy medycznej osobie niepełnosprawnej, która wypadła z wózka inwalidzkiego na podjeździe dla niepełnosprawnych, na czwartej stacji uczniowie mieli za zadanie udzielić pomocy medycznej osobie poruszającej się na rolkach, która przewróciła się i doznał obrażeń ciała.
Nad prawidłowością zawodów czuwała komisja sędziowska w skład której weszli nauczyciele Zespołu Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach i strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gorlicach.
Wyniki zmagań przedstawiają się następująco:
I miejsce drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach 104 pkt.
II miejsce drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach 103 pkt.
III miejsce drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu 102 pkt.
Mistrzostwa organizowane są w celu podnoszenie umiejętności uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałania występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Cieszy fakt, że młodzież interesuje i uczyć się pierwszej pomocy a w przypadku zagrożenia zdrowia i życia potrzebującej osoby nie przejdzie obojętnie obok, ale udzieli fachowej pomocy.

Trzy drużyny, które zajęły miejsca od I-III otrzymały pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy okazały puchar a wszystkie drużyny nagrody rzeczowe.

Skład zwycięskiej drużyny z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach to: Tomasz Jurczak, Natalia Kopystiańska, Justyna Kopystiańska, Weronika Kukuczka, Paulina Kosiba.
Nagrody oraz puchary zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Zarząd Rejonowy PCK w Gorlicach. Zawody udało się przeprowadzić dzięki dużej pomocy następujących instytucji i organów:
Zespołu Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach - "Medyk Gorlice "
Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gorlicach,
Starostwu Powiatowemu w Gorlicach,
Urzędowi Miasta w Gorlicach,

Na zwodach wojewódzkich powiat gorlicki reprezentować będzie drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach, której opiekunem jest mgr Wojciech Stępień.

 

 

 tekst: Piotr Gajda